Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / OljemÃ¥lningar / Ram 10123051



*

nr 1012 3051


Ram

Nyrokoko, med oljemålning, interiör, ramens innermått: 69x56


Utrop:

1.000 kr

Såld:

600 kr

Sista tid för bud online:

måndag 18 januari 2016
kl 18:54:58


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
14/1 19:05:08 1      Vinnande bud



  • Specialauktion
  • Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: interiör nyrokoko olja oljemålning oljemålningar ram
  • 8022 Akvarell
    Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:38
  • 8243 Ask
    med lock, Sèvres. Längd: 13 cm
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:13
  • 8342 BÃ¥lskÃ¥l
    Imaridekor. Diameter: 28. 5 cm. Höjd: 12 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:41




Ladda ner broschyr